UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

O ile wiem mieszkańcy Nowego Dworu Gdańskiego "odpuścili" wsparcie dla tzw linii żuławskiej. Skoncentrowali swoje działania na reaktywacji połączenia kolejowego z Nowego Dworu Gdańskiego do Szymankowa, które istniało do końca lat 80 -tych XX wieku. Nawet przystąpiono do prac porządkowych na tej trasie. Tamtejsze władze samorządowe wszczęły rozmowy z PKP, ale jak dotąd nie ma konkretnych decyzji. Natomiast budowa nowej linii żulawskiej praktycznie jest mało realna, a poparcie lokalnych władz niewiele zmieni. Wydaje się, że z chwilą rozpoczęcia prac przy przekopie równolegle powinna być wykonana tego typu inwestycja kolejowa. Obecnie mogłoby to być możliwe do realizacji, gdyby realnie istnialy warunki utworzenia prawdziwie morskiego portu w Elblągu. Niestety to jest raczej mrzonka zarówno z racji stanu gospodarki narodowej jak, a może przede wszystkim, sytuacji politycznej w kraju, gdzie spory międzypartyjne uniemożliwiają rozwój ekonomiczny regionów oraz kraju.

Pyrrus Novy