UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Posłuchaj sobie płyty De Wall może zrozumiesz. Niemcy jako Państwo powstały pod dyktando Prus i Bismarka i dziś "Grupefiurer" Van Der Leyer chce się stać Bismarkiem II i zjednoczyć Europę pod dyktat Berlina. Natomiast faktem jest że Zakon Szpitalników Najświętszej Marii Panny przyniósł do Prus i doświadczenia z Krucjat i technologię budownictwa z europy centralnej i wymieszał to tworząc Mur Pruski który wszedł do europejskiego kanony budownictwa. Bez Prus nie byłoby Niemiec a na ile wynika to reguły zakonnej na ile z inwencji Prusów i Polaków a na ile z fuzji tych kultur wie tylko Bóg. Marienburg powstał za zgodą ale bez wsparcia Królestwa Polskiego więc nie przesadzaj... Myślę że nawet moje pokolenie urodzonych po II Wojnie i napływowych jednak różni się od reszty Polaków uporem i tym że jak coś nie pasuje to protestujemy, ,, 1970 1980 i referendum z 2013 zdarzyły się w Elblągu a nie w Katowicach czy Lublinie
MariuszLewandowski-Fc