UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Sporo racji - po pierwsze czytałem już felietony Wydawcy z większym dowcipem i lekkością podejścia do tematu ten jest jakby ciężki od poglądów i to błędnych. Wspólnota Węgla i Stali / paradoks że obecna UE prowadzi proces dekarbonizacji którego autor nie dostrzega/ ale w tle była zależność NRF od USA które wspierały rozwój gospodarzy ale utrzymywały bazy wojskowe pilnując by nie doszło do remilitaryzacji kraju i trzymając rozwój Bundeswery w cuglach. Unia powstała zaś po to by skutecznie reprezentować interesy Unii jako obszaru gospodarczego wobec USA Rosji i Chin. Walka o marże nawet dla zjednoczonych Niemiec byłaby za trudna ale coś poszło nie tak i europa została ograna przez Chiny które oddały marże ale przejęły technologię. Dziś trwa wojna o marżę i gdyby PiS nadal sprawował władze to rozbijałby jedność Unii w interesie USA które tą partię zwasalizowały Mamy dziś w Polsce stronnictwo Rosyjskie które w zasadzie schodzi se sceny szczególnie że Miller zaczyna mówić o Wołyniu prawdę Stronnictwo Niemieckie które poniekąd słusznie uważa że Polska ma być częścią Unii i jak RWPG mamy pełnić w niej jakieś funkcje gospodarcze o do tej frakcji należy autor oraz frakcje Amerykańską której marzyło się zrobienie z Polski Fortu Tramo kosztem reszty Europy i sprzedaży jej interesów pod dyktando lobbystów państwa położonego w Palestynie.
MariuszLewandowski-Fc