UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Inna jest sytuacja, gdy mieszkańcy zgłaszają potrzebę jakiejś terapii (logopedycznej, psychologicznej albo np. usług dentystycznych) - wtedy Miasto w konkursie wybiera najlepszego wykonawcę spośród kilku ofert na zasadzie rynkowej konkurencji, a zupełnie inaczej jest, gdy konkretna firma sama zgłasza do Budżetu Obywatelskiego swoją usługę (w dodatku w zawyżonej cenie) a potem z automatu wygrywa wobec braku konkurentów. To jest wypaczenie idei budżetu partycypacyjnego!