UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Pójdź kiedyś, głąbie, do więzienia, to się przekonasz, jakie tam są luksusy. Dzienna norma wyżywienia na więźnia wynosi ok.4,80 zł - to już pies tropiący SW ma normę 10 zł/dzień. To jedna sprawa. Druga - osadzeni na lekarza czekają często po kilka miesięcy, bo karki z prośbami są rwane przez funkcjonariuszy na dyżurce i nawet nie trafiają dalej - mimo, iż lekarz ma kontrakt z SW i bierze normalnie pensję. Na dentystę czekają średnio pół roku (nieważne, czy z bólem czy nie), a leczenie nie jest w ogóle stosowane, jeżeli osadzony odbywa krótki wyrok (mniej niż kilka lat). Osadzeni tak naprawdę NIE GENERUJĄ dużego kosztu Skarbowi Państwa. Największy koszt generuje samo więziennictwo - swoimi pensjami i pierdylionem dodatków za nic.
ernest