UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Problemem jest nasza kultura picia. W Polsce pije się z byle powodu, ale zawsze docelowo do upicia. Pijaństwo jednak nie bierze się z nikąd. Dlaczego mieszkańcy pełni marazmu z powodu braku perspektyw w naszym mieście mieliby przestać pić. W Elblągu były szanse na większe inwestycje infrastrukturalne jak trzeci most na rzece Elbląg, wykupienie przez rząd portu w Elblągu, który obecnie jest parkingiem dla tirów, dokończenie Alei Jana Pawła II do Fromborskiej na wysokości Krasnego Lasu oraz wiele innych przeze mnie nie wymienionych. Elbląg nawet nie jest stolicą regionu, nawet już nie jest miastem wojewódzkim, a kilkadziesiąt lat temu miał znaczenie ogólnopolskie. Powstające turbiny w Zamechu były wykorzystywane w elektrowniach węglowych na Śląsku. Za każdym razem przeżywam jakiś rodzaj przygnębienia będąc w Elblągu, bo widzę jak w mieście brakuje młodych, miejsc pracy. Większość lokalnych mieszkańców dawno wyjechała do większych miast, a Elbląg istnieje tylko dlatego że przyjeżdżają w ich miejsce ludzie z Pasłęka, Fromborka, Nowego Dworu, którzy prędzej czy później również stąd wyjadą. Najwyższa pora zburzyć ten relikt przeszłości, podziękujcie Wróblewskiemu!

Elbląg miasto upadku