UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Szkoda wielka, ale w pięknej zjednoczonej Europie jakoś nie widzę podobnego symetryzmu u sąsiadów za Odrą - owszem, stworzyli kilka replik słowiańskich grodów, gdzieniegdzie w muzeach można się tam natknąć na artefakty podpisane "z czasów słowiańskich"... ale poza tym, to niestety widać po aktywnym realizowaniu niemieckiej polityki historycznej jak asymetryczne są to działania względem PL - dobrą metaforą tego jest obecnie granica - polecam zobaczyć jak wyglądają tzw. "polskie kontrole", i jak gigantyczne korki tworzą się przy wjeździe do Niemiec. PS. będąc w jednej z najbardziej znanych w Europie świątyni klasycznej muzyki można się np. dowiedzieć - czytając historię na stalowych tłoczonych tablicach w parku okalającym przybytek - że ten i ów zginął w... obozie koncentracyjnym w Polsce (no tak -jeszcze nie dosłownie "polskim", ale jaką to robi różnicę dla średnio-wykształconego Amerykanina czy nawet Spaniela?)

2084