UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Zamiast furczeć, że coś jest poniemieckie (jak większośc zabytkowej zabudowy miasta), to zaproponujcie coś co będzie równie estetyczne jak wspomniane pomniki (posągi) i jednoczesnie przypominało polskie akcenty z histoirii Elbląga - pomniki krółów którzy miasto odwiedzili (Kazimierz Jagiellończyk, Jan Olbracht, Zygmunt August, Stefan Batory, Zygmunt III Waza itd. ) lub coś ku czci powstańców listopadowych "goszczonych" tutaj w 1831 i 1832 roku. Przebywali tu m. in. generałowie Bem i Rybiński plus ok.300 oficerów. Warto może przypomnieć, że Elbląg miał status miasta królewskiego.

A.N-O