UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

CorazCzęściej możnaUsłyszećNarzekania: politycyMają nas zaIdiotów. Robią, coChcą, a naródMilczy. Ale może zamiast się dziwić - warto zadać pytanie: czy przypadkiemSami nie dajemy ku temuPowodów? A rzeczywistość wygląda tak: politycyTraktują społeczeństwoDokładnie tak, jak na to pozwala jegoZachowanie. Nie lepiej. Nie gorzej. Adekwatnie. GdyNaród przestaje byćPodmiotem, a staje sięStadem. SpołeczeństwoKtóre rzuca się naSiebie wzajemnie przy byle różnicyZdań, zamiast szukaćRozwiązań - szukaWinnych, nie umie sięZorganizować wokół wspólnegoCelu, pozwalaSobą manipulowaćEmocjami jak dzieciakami w przedszkolu, to nie jest dojrzałyNaród. ToStado, które zamiast rozwiązywaćProblemy - gryzieSię nawzajem i pozwala, żeby ktośSprytniejszy ciągnął z tegoKorzyści.

???