UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Po 1) Niemcy muszą w końcu zapłacić za to co Polska straciła na II wojnie światowej. Choć trudno wycenić życie milionów ludzi. Niemniej jednak, za straty materialne muszą zapłacić. Po 2) Może i do 1945 roku Elbląg należał do Niemiec, jednakże otrzymaliśmy te tereny w ramach rekompensaty terenów na wschodzie. Po 3) Nie powinniśmy cieszyć się "nowymi" terenami jako rekompensatą, bo jednak Kresy to nasza Ojczyzna i nigdy z jej utratą nie powinniśmy się pogodzić. Po 4) Zyskanie "Ziem Odzyskanych" powinniśmy rozpatrywać w ramach "odszkodowania" za wywołaną przez Niemcy wojnę - niech to będzie choćby rekompensata za te miliony polskich ofiar. Po 5) Za zrabowane na tych terenach mienie (przez Sowietów), ale też wywiezione (przez Niemców) należy się rekompensata (ale też zwrot tego, co się zachowało) z prostego powodu - nie otrzymaliśmy w rekompensacie "ogołoconej" ziemi, tylko z tym, co się tutaj znajdowało.

Justycjan