UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Czy żołnierz nosi buławę w plecaku? Pierwszymi nosicielami plecaków byli żołnierze. Napoleon mawiał, że każdy żołnierz nosi w plecaku buławę (znak godności marszałka). Admin wyraźnie napisał, że nominowany otrzymał buławę generalską. Na zdjęciu widać otrzymaną tubę z buławą. Ostatnim marszałkiem polskim z marszałkowską buławą był Spychalski. Wcześniej Rola - Żymierski. Tradycją się stało, że marszałek musi przejść etap wojny.

RomanR