UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Kolego widzę że sam bładzisz... Niemcy jako Państwo które znamy powstało po zjednoczeniu a w 1949 i chyba 1951 powstały dwa państwa Niemieckie a jedno z nich zwiedzałem jako dziecko. Naród i Państwo to jak sama nazwa obu wskazuje odrębne pojęcia których nie rozumiesz jak widzę. Do czasów Hitlera nie było narodowości Niemieckiej byli za to Saksończycy w Saksonii czy Bawarczycy w Bawarii i były to w wielu wypadkach mało się lubiące nacje podzielone wieloletnimi sporami granicznymi. Bismark scalił owe księstwa w jedno Państwa ale Republika Waimerska była tworem zbyt niejednorodnym i jak każda demokracja chwiejnym w posadach i obciążoną problemami po przegranej I Wojnie Światowej. Właśnie ową słabość chciał wykorzystać Hitler organizując pucz po którym ruszył po władze metodami demokratycznymi. W latach 30 było sporo propagandowych pieśni patriotycznych pokazujących podziały polecam odsłuchać : Die Grenzwacht hielt im Oste

MariuszLewandowski-Fc