UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
To było powstanie Warszawskie, a nie ogólnopolskie, walczyli dla siebie i swojego miasta, nie dla nas. Było kolejnym kompletnie bezsensownym zrywem skutkującym jedynie śmiercią tysięcy niewinnych ludzi i zaoraniem stolicy przez niemców w akcie zemsty. Żadna inna okupowana stolica nie ucierpiała aż tak podczas tamtej wojny. Może poza Berlinem, ale sami są sobie winni. Nie rozumiem tego fenomenu robienia na siłę bohaterów narodowych z każdego, kto porywał się z motyką na księżyc.
DasModel