UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Faktyczna nazwa tego Stowarzyszenia Wolnej Myśli brzmiała Stowarzyszenie Wolnomyślicieli w Polsce i powstała ona w 1946 roku. Była jakby kontynuacją Stowarzyszenia Wolnomyślicieli Polskich działających w II RP. Podstawowym jej celem było kształtowanie postaw laickich. Organizacja ta została w 1951 roku decyzją ówczesnych władz rozwiązana. Reaktywowano ją w końcu 1957 roku jako Stowarzyszenie Wolnomyślicieli i Ateistów. W międzyczasie połączyło się ono z Młodzieżowym Ruchem Racjonalistów. Ten ostatni był szczególnie aktywny wśród młodzieży licealnej, a w Elblągu najprężniejszą działalność wykazywał Klub Racjonalistów w I Liceum Ogólnokształcącym im J. Słowackiego. Ostatecznie w 1969 roku Stowarzyszenie to wraz z klubami młodzieżowymi zakończyło działalność. Jego struktury włączone zostały w Polskie Stowarzyszenie Kształtowania Kultury Świeckiej.

b.Racjonalista młodzieżowy