UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Wklejam: "Hymnem harcerskim jest “Wszystko, co nasze” - utwór napisany przez Ignacego Kozielewskiego, który został opublikowany w dwutygodniku "Skaut" 15 października 1911 r. we Lwowie. Wkrótce po jego przeczytaniu Olga Drahonowska-Małkowska dopasowała tekst do melodii pieśni Na barykady, ludu roboczy". Piszę to malkontentom, którzy nigdy harcerzami nie byli. Za młodu wstąpiłem do ZHP, a przyrzeczenie harcerskie składałem na Polach Grunwaldzkich w 1960r. W obecności marszałka Spychalskiego, przewodniczącego Rady Przyjaciół Harcerstwa. Jestem harcmistrzem. Marti mnie podział na ZHP i ZHR. Obowiązuje wszak Krzyż Harcerski z napisem Czuwaj. Do ZHP nigdy, za mej pamięci, polityka i Kościół (jeden!), nie wtrącały się. Z jakiej racji politycy i kościół mają się wtrącać do harcerskiego rozumienia Ojczyzny, jeżeli śpiewamy "... w Niej tylko żyć"....
RomanR