UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Co za głupek wybrał tę datę? 8 marca jako data "obrony" miasta przez Niemca piekarczyka przed Krzyżakami - ktorzy tak na marginesie ZALOŻYLI nasze miasto. A czemu nie data 10 kwietnia (1246 r. ) czyli data nadania praw miejskich? Ta data chyba jest ważnejsza niż jakieś tam jedno z wielu wydarzeń z epizodu dziejów miasta. To od tego momentu zaczęła się historia miasta. Jeszcze chwila i będą nam wmawaic, że Elbląg zostalozony przez piekarczyka, a wcześniej nic nie było :) Jak można nie czcić daty początków wlasnego miasta? A może ktoś chce obniżyć rangę naszego miasta wymazując taki kawal historii?

Kucharczyk