UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Ja to się dziwię, że do tej pory nikt nie wytoczył procesu w kontekście ogólnopolskim autorom tej reformy, która ewidentnie dzieliła Polaków na tych lepszej i gorszej kategorii. Jakim prawem ktoś okradł jedne miasta wojewódzkie na rzecz innych? Jak już miano zmniejszyć liczbę województw trzeba było dać coś w zamian byłym miastom woj. A tak po prostu ukarano mieszkańców jednych miast, jak podludzi - ot tak, i co nam zrobicie? Ale to jest Polska - jednak wciąż trzeci świat pod wieloma względami, nie ma co się dziwić. Inną sprawą była wyjątkowa nieporadność elbląskich polityków - nosz bardziej spaprać sprawy Elbląga się nie dało, bo jaki mógłby być gorszy scenariusz? Jedyne tak duże miasto w Polsce będące na kompletnym peryferium województwa, bez swojego subregionu, 5km od granicy, jakby uciąć komuś połowę rąk i nóg. Beznadziejni, niekompetetni ludzie.
laskipaa