UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
pomimo faktu, ze ilosc reklam nie wplywa na cene biletow (przewoznikiem nie jest spolka komunalna), ujednolicenie barw CALYCH pojazdow w jakiekolwiek kolory (np. "nowe" volvo ALP nie moze wozic reklam zewnetrznych) bedzie zbyt silna ingerencja w samodzielnosc stanowienia spolek prywatnych. gdyby ZKM byl przewoznikiem "politycy" mogliby decydowac czy calosc na reklamy czy nie... jestem za unifikacja kolorystyki PRZODU (jako najmniejszej powierzchni reklamowej, a zarazem najbardziej istotnym elemencie dla oczekujacego pasazera), wprowadzeniu obowiazkowego herbu i logo ZKM (jak na taksowkach), ktore to zmiany beda mialy istotny wplyw na rozpoznawalnosc pojazdow komunikacji miejskiej w ruchu ulicznym dla pasazerow (ile bylo postow "myle PKS z PKS miejskim"???). jesli beda chetni na reklamy na autobusach (a poziom wykorzystania powierzchni autobusu jest znikomy - szyby, tyl to tez powierzchnia, wnetrze tez, nie wspominam o reklamach dzwiekowych) dopoty beda one "wozone". moje propozycje maja na celu ulatwienie identyfikacji autobusu oczekujacym pasazerom, nie ograniczajac zbytecznie swobody podmiotow prywatnych, estetyke jako wartosc subiektywna pozostawiajac z boku.
pR0SiAczek