UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Otwarciu muzeum w 1973 towarzyszył mały skandal, ponieważ pojawiła się na nim delegacja księży z naręczem kwiatów. Wywołali niemałe poruszenie wśród partyjnych dygnitarzy. Dyr. D.Milewska utrzymywała przyjazne relacje z ks. M.Józefczykiem, który mniej więcej w tym czasie zakończył budowę plebanijnej kamieniczki przy Mostowej. Jej szczyt zdobi również podobizna Mikołaja Kopernika - właśnie dla uczczenia 500-lecia narodzin astronoma. Podobizna Kopernika autorstwa J, Leńca w muzeum oraz podobizna Kopernika na szczycie kamienicy na Mostowej to bez wątpienia współczesne "Elbingesia"