UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
@MyMieszkancy - No przecież odpowiedziała. Nie chciała makiety, a tak w ogóle, to jak miało wyglądać to "odbudowane" Stare Miasto - jak w 1800,1920,czy 1945 r. ? Bo przecież miasto się zmieniało, żyło. Były tam bardzo stare budynki historyczne i nie do końca udane lub może nie do końca pasujące nowsze realizacje. Poza tym, weź i odbuduj po kilkudziesięciu latach coś, na co WTEDY nie było nawet materiałów. Zrobisz makietę i to nie wiadomo dokładnie, czego. Dziś fajnie mądrzyć się zza ekranu komputera, mając banalnie prosty dostęp do jakichś archiwaliów i innych takich. Tępym trzeba być, żeby tego nie widzieć. A dodatkowo było to możliwe dopiero wtedy, gdy Elbląg uzyskał autonomię jako województwo, o czym niektórzy zdają się nie pamiętać. Można się tylko cieszyć, że nie spotkało go to, co Malbork. Podsumowując: niektórzy w d... byli i w związku z tym g... widzieli, ale internety wszystko zniosą.