UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Pawilony handlowe w ciągu ulic, wtedy 21 Października (obecnie Grobla św. Jerzego) i dalej Parkowej (obecnie 3 Maja) powstawały sukcesywnie od czerwca 1957 roku do jesieni 1958.Ich budowę zaczęto od byłego kina "Syrena", a były przeznaczone głównie pod handel prywatny zgodnie z uchwałami PZPR reaktywującymi ten typ handlu zlikwidowany w czasach stalinizmu. Natomiast od 1962 roku przez następne lata zbudowano kolejne takie pawilony wzdłuż ówczesnego rozjazdu tramwajowego na terenie, gdzie obecnie znajduje się Pomnik Odrodzenia. Atrakcją tych pawilonów był zlokalizowany na jednym z nich dużych rozmiarów termometr wskazujący aktualną temperaturę w mieście.

BalElHan