UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Ta cała afera z referendum przyniesie więcej szkód niż te nawet istniejące zarzuty wobec obecnych władz. Jego twórcy muszą być silnie związani z rządzącą koalicją sejmową, gdyż w swojej kampanii stosują identyczną socjotechnikę, którą ostatnio posługuje się m. in. prezes PiS. Otóż podaje się społeczeństwu informacje, które powszechnie tworzy tzw. ulica. Stąd mamy głosy, że duże firmy z zagranicznym kapitałem nie płacą podatków, że majątek przejęła peerelowska nomenklatura oraz bezpieka i jej agentura, a fakty te są zakonspirowane, bo za nimi kryją sie firmy krzak lub słupy itd, itp. Lud to kupuje, odpowiada to jego przekonaniom i kształtuje postawy. Szczególnie jest to skuteczne, gdy życie staje się coraz droższe, a kryzys niszczy portfele. Cały ten galimatias ma przynieść korzyść wszelkim zwycięzcą, ale niestety nie tym co w te wieści uwierzyli i nadal wierzą. Także pyrsk ludkowie i dalej się motajcie w swych wojenkach.

Jutro będzie lepij.