UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
POD NIEMIECKĄ OKUPACJĄ BYŁO MNIEJ OBCIĄŻEŃ NIŻ POD PISOWSKĄ !!! "Karta obrachunkowa z czasów okupacji Polski przez III Rzeszę nie pozostawia większych wątpliwości: obłożenie podatkami w czasie wojny było niższe niż dzisiaj. Z wyliczeń na karcie wynika, że jej właścicielka zarobiła 360 złotych. Od tego musiała odliczyć podatek dochodowy, składkę emerytalną i fundusz pracy – wszystkie te obciążenia wyniosły nieco ponad 46 złotych. A to oznacza daniny na poziomie niecałych 13 procent, co jest uderzającym kontrastem wobec dzisiejszych obciążeń pensji, od 18/32-procentowych stawek podatku dochodowego począwszy, po składki na ubezpieczenia społeczne. Prof. Gwiazdowski argumentuje też, że w czasie okupacji nie było mowy o innych daninach – z VAT na czele. "
Znalezione w sieci