UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Port Morski w Elblągu został utworzony decyzją Prezesa Rady Ministrów w kwietniu 1952 roku. Jakoś w niewielkim stopniu odznaczył się w tej branży. W latach sześćdziesiątych XX wieku ograniczył się do okresowego ruchu kabotaźowego, a w latach dziewięćdziesiątych XX wieku firma Halex rozwinęła jego rolę jako portu węglowego. Dowodzi to, że znaczenie portu w Elblągu jest niewielkie, a nawet żadne. Realizacja przekopu nie zmieni tej sytuacji, raczej ruch będzie minimalny, bardziej okazjonalny niż faktyczny. Nie ma się więc łudzić, że będzie inaczej. Chyba w to wierzą tylko fantaści, albo zwykli naiwniacy. No cóż polityka zawsze przesłania prawdę.

WMPEWM