UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Ileż to zwodniczych ruchów było wokół Terkawki? Ileż to razy występowałem o traktowanie jej jako przyszłościowego zaplecza inwestycyjnego Elbląga. Teren swoim usytuowaniem wprost wzorcowy do ekspansji na tereny nadbałtyckie, bo przecież kiedyś i Rosja pójdzie po rozum do głowy. Terkawka ma problemy, chociażby z uzbrojeniem w media (ok. 100 mln), ale mądrzy gospodarze widzieliby to jako wieloletnią ciągłość. Była krótkowzroczność i nieumiejętność po stronie miejskiej, owocuje ona dzisiaj. Nie potrafiono też wymusić na Warm. -Mazurskiej Strefie Ekonomicznej. Pani wiceprezes na moje pytania, dlaczego nie pomagają, odpowiedziała: wy poczekajcie z tą Terkawką. I doczekaliśmy się kapitulacji. Powstał doraźny pretekst: zabudowa Terkawki może kolidować z "korytarzem"na nasze międzynarodowe lotnisko. "Niedobrej tanecznicy. .. ". Mam nadal bazę dokumentacyjną, wiele opracowań, projektów, "Stref Dobrych Inwestycji", itp. O "korytarzu"tam ani me, ani be. Po prostu legenda dla maluczkich. Będzie kiedyś tłumaczenie, że nie rozwijamy się, bo nie mamy terenów inwestycyjnych. I tak wkoło. Pzdr.
RyszardKlim