UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Stwierdziłem: dopóki trwa parasol ochronny Ratusza nad ludźmi z i firmami z zewnątrz, którym elbląskie ciepło nic nie zawdzięcza- uważam spółkę za (nie)komunalną. Poza wrażliwością społeczną władzy, są tysiące odbiorców ciepła sieciowego, w tym lawinowo przyrastający seniorzy. Beznamiętnie podwyższa się wszystko, co się da. Firma zamiast Programu Oszczędnościowego realizuje Program Szastania. Od 19 lutego!!! czekam na odpowiedź Ratusza na sprecyzowane aspekty „restrukturyzacji”, „twórczości” firm zewnętrznych, itp. To wszystko za wielkie pieniądze mieszkańców. Asekuracyjny strach przed odpowiedzią, bo trzeba podpisać? P. Prezydent i P. Przewodniczący pismami z 15 i 19 marca zapewnili, że wyjaśnią. Można by było wyjaśnić w tydzień. Za co władza tak toleruje? Za wyniki i efektywność? 2020 rok: zysk netto-236 tys. złotych; przed 2018 -kwoty milionowe. Nie podano mi strat ciepła względnych w %. Czy już przekroczyły 15% ? Stan środków-4,6 mln. A niedługo inwestycje za 70 mln. Kto spłaci kredyty? Żadne więc wyniki i żadna efektywność. Co natomiast wie Urząd (Jednoosobowe Zgromadzenie Wspólników)o podległej spółce (powinien wiedzieć wszystko)? Ma wiceprezydenta w RN. Na pytania o sprawy podstawowe w spółce, taka odpowiedź: „W pozostałym zakresie Urząd Miejski nie posiada aktualnie informacji”. Niech więc żyje Wolna Spółka (Nie)Komunalna. Pzdr.
RyszardKlim