UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Kiedy w Polsce/Elblągu pojawią się automaty do "odsprzedawania"butelek po piwie, napojach (plastik), puszek. .. częściowo podreperowałoby to przy okazji niejeden budżet domowy/kieszonkowe/ lub przyczyniłoby się do pomocy ludziom bezdomnym - jednocześnie w mieście radykalnie ubyłoby walających się śmieci! Bodaj w Niemczech działa to tak, że to producent ma się przejmować obiegiem swoich butelek (im bardziej wymyślna i niestandardowa-plastikowa = tym droższa)- a w tamtejszych automatach można "odsprzedać"mu zdecydowaną większość opakowań jakichkolwiek napojów - naprawdę są tam rodziny, które częściowo z tego żyją, widziałem także "ładnie ubranych"emerytów sięgających po leżącą butelkę/puszkę w parku. .. i problem "śmieci"znika automatycznie.
Wiedźmin