UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Co to ma być?! Masowa inwigilacja i kontrola? Użycie sieci 5G do monitorowania poruszających się obywateli?! Orwell się w grobie przewraca!! Ciekawe jak chcą to zrobić, każą pod przymusem zainstalować sobie nadajnik w aucie?! Ludzie, dajecie sobie odbierać wolność małymi, prawie niezauważalnymi kroczkami!! Takimi malutkimi, żebyście się tym za bardzo nie przejmowali! Fałszywa pandemia to PRETEKST do wprowadzenia totalitarnego systemu technokratycznego, gdzie wszyscy będą monitorowani i kontrolowani! Faszyzm wraca, poprostu pod inną postacią! Kiedyś byli ssmani teraz jest wirus ale cel jest zawsze ten sam! `Następną grupą inwestycji są „internetowe“. Ich szacowany koszt to 48 mln zł. Te pieniądze urzędnicy chcieliby przeznaczyć na rozbudowę Miejskiej Sieci Szerokopasmowej, wyposażenie jednostek samorządowych w szkolenia oraz sprzęt umożliwiający naukę i pracę zdalną. Planowana jest także budowa centralnej bazy użytkowników oraz systemu zabezpieczeń, a także dostosowanie Miejskiej Sieci Szerokopasmowej do analizy przemieszczania się osób poruszających się pojazdami wjeżdżającymi i wyjeżdżającymi z miasta oraz poruszającymi się w granicach Elbląga. Ma to polegać na rozbudowie monitoringu pod kątem identyfikacji COVID-19.