UWAGA!
[X]
Komentuj korzystajÄ…c ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj siÄ™ kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Ceny uprawnień do emisji CO2 obecnie biją rekordy (47 Euro/t czyli do tony węgla duża energetyka dopłaci 94 Euro). Jest to „podatek CO2"bo pieniądze z niego przejmuje Skarb Państwa. Sprzedaż praw do emisji CO2 przynoszą kokosy budżetowi, my za to zapłacimy z opóźnieniem, a budżet zarobi. Państwo sprzeda na aukcji za 47 Euro, spekulanci kupią i sprzedadzą energetyce za 60 Euro. Czy to nie będzie gospodarka rabunkowa? Na razie małe kotłownie nie muszą płacić tego haraczu. Nie ma prawa, które by zabraniało inwestorowi zbudować sobie własną małą kotłownię.