UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Ludzie modlą się na każdej mszy - Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego. I to jest dobre. Miliony czy miliardy ludzi potrzebują wiary w Boga. Jednak w tej samej modlitwie wyznają też - Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół. Kościół postawił sobie znak równości. Wierzysz w Boga to i w Kościół wierzysz. Miliony na każdej mszy to wyznają. Wierzyć w Kościół można ale kiedy on będzie święty? Jest coraz mniej powszechny, bardziej biznesowy niż apostolski oraz pełen złych moralnie zachowań. Może kiedyś? Póki co katolicy wierzą w Boga i w Kościół. Tak napisałem, żeby wiedzieli, że wiara w Boga jest nierozerwalnie związana z wiarą w Kościół.

Cz