UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Monetę w elbląskiej mennicy wybił mincerz Marcus Philipssohn (MP), który działał w latach 1628 – 1631.W Elblągu bito wówczas grosze, szylingi, talary, dukaty. Te ostatnie na podstawie skopiowanego prawie dosłownie gdańskiego orta (srebrnej omenety)Zygmunta III wykonanego pezez rytownika Samuela Ammona. Stąd na rewersie mamy herb Gdańska prerobiony na elbląski. Piękna moneta.
An.K