UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

@Ciuchciowy kapeć. - Specjalnie dla Działu Promocji UM tłumaczę, z konieczności w skrócie: - remont Kolei Nadzalewowej (jak?)=> środki PKP i UE => PiS w sejmiku => PO-PSL (niechętne)w sejmiku => Braniewo chętne, włączyć Tolkmicko i Suchacz, bo same się biedne gminy nie wychylą => ok. 150 mln zł na remont => pomorskie i Pomorska Kolej Metropolitalna => PO-PSL w sejmiku => dworzec Elbląg-Zdrój w E-gu => rozwój transportu miejskiego, inwestycje w miejską infrastrukturę transportową, drogi, chodniki, przystanki, wiaty (patrz: przykład olsztyńskiego Dworca Zachodniego odp. E-g Zdrój i jak tam zmienia się miasto)=> ekologia, ograniczenie ruchu kołowego w mieście, brak konieczności budowy dodatkowych miejsc parkingowych, pracownicy z całej części ościennej obu województw korzystają z KM w dojeździe np. do fabryk prywaciarzy i innych miejsc pracy w E-gu => kupujemy wieeelką torbę => siadamy i liczymy hajs, jaki wpływa do kasy miejskiej z tytułu najazdu pasażerów, rozwoju biznesu i mikro-biznesu wokół linii i inwestycji powiązanych oraz związanych z tym wpływów podatkowych;

RobertKoliński