UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
(. .. )To prawda, że nie wszystkie pieniądze z budżetu państwa są wydawane racjonalnie. Dlaczego płacimy więcej na Instytut Pamięci Narodowej niż na Państwową Inspekcję Pracy? Po co 2 mld złotych na telewizję publiczną, skoro ochrona zdrowia potrzebuje dodatkowych środków? To jednak nie jest wina podatków samych w sobie. Jako społeczeństwo musimy patrzeć rządzącym na ręce i kiedy to potrzebne stanowczo domagać się rozsądnego wydawania publicznych pieniędzy. Niskie podatki to tanie państwo. Tanie państwo to słabe państwo, które sypie się przy większym kryzysie. Mówiąc o podatkach, składkach lub daninach lepiej unikać zwrotu “kradzież”. Lepiej pomyśleć o nich jak o obowiązkowym ubezpieczeniu od kryzysów i epidemii.
RobertKoliński