UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Świętujemy ale nic nie mówi się o postulatach Np. Postulat Nr 1 to „ Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych, … „ Młodszym wyjaśnię. Za komuny działały związki zawodowe ze swoją Centralną Radą Związków Zawodowych /zwane CRZZ/ całkowicie podporządkowane partii i będącą przydupasem partii. Pracownicy chcieli mieć prawdziwego niezależnego od władz i partii obrońcę praw pracowniczych. Jak ta obrona praw pracownika wygląda po 40 latach. Jak oceniać działanie NSZZ Solidarność. W mojej ocenie te związki ewoluowały i stały się takim neo CRZZ. Przepisy o tworzeniu związków to zwykła konserwa wykluczająca powstawanie nowoczesnych związków i nowoczesne działanie. Miliony pracowników nie ma żadnej ochrony związków zawodowych. NSZZ Solidarność to tylko państwowe koncerny energetyczne górnictwo. Po co oni w ogóle istnieją? Komu są potrzebni. ?