UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Zgodnie z ortografią w jezyku poskim poprawne jest słowo spod, a nie z pod, więc jestem spod mostu lub spod Olkusza. Forma z pod jako prawidłowa obowiązywała do 1937 roku, a po wprowadzeniu nowych zasad ortografii jej stosowanie w poprzednim układzie uwzględnia jedynie najbardziej znany prawicowy polityk. Jemu chodzi w tym przypadku o to, że rzekomo nowy słownik ortograficzny faktycznie wprowadzony po 1945 roku jest dziełem "komunistów".

Spod trzepaka.