UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Już raz pisałem, ale jak widać do niektórych głów to nie dociera. Historia ma to do siebie, że tworzy zjawiska niepojęte i dostarcza niezwykłej wiedzy. Należy ją doceniać i rozumieć, a nie posługiwać się hasłami i dziwacznymi opiniami. Widać to szczególnie na przykładzie dziejów naszego grodu, który w swych losach przez 393 lata był związany z Polską, a przez 390 lat jego związki dotyczyły wpływów niemieckich, przy czym w 1772 roku został przemocą anektowany przez Prusy. Jeszcze lepiej to widać na przykładzie Wrocławia. Ten charakter niemiecki, o którym pisze część komentujących to efekt skutecznej germanizacji. My koncentrujemy się na zaborze rosyjskim, a pomijamy dwa pozostałe, stąd umknęła nam wiedza o prześladowaniach i wynarodowieniu w zaborze pruskim. Ba nawet nam się wydaje, że w zaborze austriackim to była sielanka.

Tool