UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Już raz pisałem, ale jak widać do niektórych głów to nie dociera. Historia ma to do siebie, że tworzy zjawiska niepojęte i dostarcza niezwykłej wiedzy. Należy ją doceniać i rozumieć, a nie posługiwać się hasłami i dziwacznymi opiniami. Widać to szczególnie na przykładzie dziejów naszego grodu, który w swych losach przez 393 lata był związany z Polską, a przez 390 lat jego związki dotyczyły wpływów niemieckich, przy czym w 1772 roku został przemocą anektowany przez Prusy. Jeszcze lepiej to widać na przykładzie Wrocławia. Ten charakter niemiecki, o którym pisze część komentujących to efekt skutecznej germanizacji. My koncentrujemy się na zaborze rosyjskim, a pomijamy dwa pozostałe, stąd umknęła nam wiedza o prześladowaniach i wynarodowieniu w zaborze pruskim. Ba nawet nam się wydaje, że w zaborze austriackim to była sielanka.
Tool