UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Nie zgodzę się z tym do końca. Po wojnie do czasów współczesnych wiele się zmieniło. Wielu napłynęło i wielu wyemigrowało. Elbląg po wojnie był znany z dobrych szkół średnich i dużej liczby wojska, no i zamechu. Moi dziadkowie w młodości przybyli tu właśnie z tych powodów na początku lat 50- tych że środkowej Polski (jeden do Technikum mechanicznego, drugi do pracy w wojsku). Potem się czasy zmieniły i wielu wyemigrowało do innych części Polski i zagranicę. Aktualnie Elbląg nie ma więcej ludzi pochodzenia Ukraińskiego i innego niż choćby Łódź czy Wrocław.

Takaprawda