UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Dlaczego podczas wyborów obywatele będą zmuszeni do złamania konstytucyjnej zasady tajności wyborów? Jeśli kartę do głosowania będą musieli umieścić w kopercie wraz z oświadczeniem o, ,tajnym i osobistym oddaniu głosu”. Czyli w przesłanym pakiecie oprócz karty wyborczej z zaznaczonym kandydatem na prezydenta będą dane osobowe wyborcy !!!! Nie można wg mnie łączyć karty z oświadczeniem, gdyż wystąpi tu identyfikacja danych wyborcy wraz z jego preferencją polityczną. Według mnie karta wyborcza powinna być rozdzielona z oświadczeniem i wysłana osobno. W innym przypadku występuje łatwość przypisania preferencji politycznych danemu wyborcy.