UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

A mnie przeraża fakt, że Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków kompletnie nie ma uwag do fatalnego projektu. Komu jak komu, ale to tej właśnie instytucji zależeć powinno, aby historycznej, wartościowej substancji (np. rekonstrukcji najważniejszych zabytków)było w podległych miastach jak najwięcej i jak najlepiej. ALE (jak widać)NIE ZALEŻY. A przecież np. i całe warszawskie Stare Miasto i Zamek Królewski jest dość wierną rekonstrukcją powstałą po kompletnym wypaleniu przez hitlerowców w 1944,co nie przeszkodziło w uznaniu przez UNESCO. A u nas - deweloperska żądza (pieniądza)do zabudowy bloków mieszkalnych w obszarze Starego Miasta, bo do tego sprowadza się ten projekt - sprawi, że nawet "pies z kulawą nogą"nie będzie chciał zajrzeć na taką "plastikową starówkę". Jak na ironię - właśnie w kontrze do takich "blokowych"zakus rodziły się projekty odbudowy i zabudowy tego Starego Miasta wiele lat temu. ..