UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
To, że Gdańsk "partoli"swoją Wyspę Spichrzów i nadal fragmenty Głównego i Starego Miasto architektonicznymi "gargamelami"(choćby Holiday Inn czy inne potworki obok, niektóre w dodatku o 10.i więcej piętrach !), nie oznacza, że trzeba taką głupotę powielać w Elblągu - jak choćby upiorny nowy narożny blok mieszkalny z balkonikami vis a vis Katedry. Przecież w tym kwartale były (do 1945 r. )też równie cenne kamienice co Domy - pod Wielbłądem czy Octowy z Bednarskiej. Jest zachowana ikonografia, a nawet dokumentacja fotograficzna. Aby odzyskać GENIUS LOCCI (ducha miejsca)Stare Miasto powinno odzyskać po 80 latach nieistnienia zabudowę historyczną o oryginalnych proporcjach, bo to co teraz robią deweloperzy to nie jest nawet żadna retrowersja. Ale, aby tak się stało musi zmienić się myślenie Rządzących naszym pięknym miastem. Nie "spartolcie"jak Gdańsk naszego naszej Starówki ani Wyspy Spichrzów dla doraźnych pseudo - korzyści pod dyktat cwaniaków. No, chyba, że trzeba będzie wymienić Rządzących.
pioan