UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

należy unikać chodzenia do kościoła Potencjalnie jednym z miejsc, gdzie najłatwiej będzie można zarazić się koronawirusem w przypadku epidemii, jest kościół. Osoby starsze są szczególnie narażone na powikłania w przypadku zarażenia koronawirusem. Ryzyko jest szczególnie wysokie w przypadku osób starszych i przewlekle chorych. Msza w kościele jest szczególnie groźnym momentem. Podczas mszy ludzie kaszlą, kichają, głośno się modlą i śpiewają - kropelkują. Kościoły są niewentylowane. Msza trwa ponad godzinę. Podczas wychodzenia ludzie są szczególnie mocno stłoczeni. To są warunki bardzo dogodne do zarażenia się koronawirusem, grypą i innymi chorobami zakaźnymi. Należy zrezygnować z chodzenia na mszę podczas epidemii koronawirusa. Osoby w starszym wieku mogą być szczególnie narażone na bardzo duże ryzyko wyjątkowo ciężkiej choroby wywołanej koronawirusem. Warunki higieniczne w kościołach związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa są zatrważająco złe. Koniecznie w przypadku epidemii należy unikać chodzenia do kościoła, a szczególnie na msze, ze względu na ekstremalne ryzyko zarażenia się podczas epidemii koronawirusa.