UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Tekst we fragmencie opisującym przyczyny zgonów ówczesnych elblążan to ciekawy przykład dotyczący historii medycyny. Mianowicie brakuje tam jako przyczyny śmierci chorób nowotworowych. Wynika to stąd, że wtedy poziom wiedzy medycznej był jeszcze dość niski i nie posiadano wtedy umiejętności rozpoznawania tej choroby. Właśnie dlatego zgony z tej przyczyny klasyfikowano jako ostre choroby jelit albo po prostu określano jako inne.
Trytuss