UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Nagrody zostały przyznane zasłużonym elblążanom; jakieś "ale"można znaleźć. Dobrze, że uhonorowano "Falę"z komandorami Stanisławem Nowakiem i Grzegorzem Borowcem. To pasjonaci. Wyręczają Miasto w ożywieniu nabrzeży rzeki. Teren "Fali"to przecież przedwojenny "Nautilus". Wyróżniono, jednak zbyt słabe wsparcie w realizacji ich ambitnych planów, które mogą służyć całemu Elblągowi. Deklarują wszyscy: Miasto, parlamentarzyści, i niewiele z tego. A czasem nawet kłody. Ślimaki z EPT ? Traktuję temat łagodnie, bo je lubię. Jednak przypominam, że obok stu milionów na Centrum Logistyczne, wydano wiele (dziesiątki)na zapisane w Studium Wykonalności 4 Instytuty (potem laboratoria): Informatyki Stosowanej, ochrony środowiska i melioracji, drewna, metalurgii. Miliony te szły konkretnie na wyposażanie. Coś jest z ochrony środowiska. Co z "innowacjami"z pozostałych? Nagłaśniany jest projekt "Fabryka"- biurowiec na Wyspie Spichrzów. I znowu "innowacje". Trzeba było adaptować EPT do tych celów. Nie płacilibyśmy rocznie 2 mln na jego utrzymanie. A tak będzie EPT-bis, i po latach też na garnuszek Miasta. Wracając do imprezy- Orkiestra Kameralna i soliści stanęli na wysokości zadania. Lampka szampana? Była, ale za prezydenta Grzegorza, a nie jest w tonie przywoływanie tamtych lat; dla inwestycji (kredytowanych)były to dobre lata. Pozdrawiam.

RyszardKlim