UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Przeważnie po każdych '' pionierach zostaje zawsze jakaś pustka. Po pionierach amerykańskich zaginęli Indianie, a po pionierach australijskich Aborygeni. Tam gdzie dociera jakikolwiek pionier, zanika rdzenny mieszkaniec i to bez znaczenia w jakiej części świata, a ci co biorą w tym zanikaniu czynny udział mogą liczyć na miejsce w Słowniku Biograficznym. Tak jak nijaki Gburzyński zresztą Józef.