UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Przeważnie po każdych '' pionierach zostaje zawsze jakaś pustka. Po pionierach amerykańskich zaginęli Indianie, a po pionierach australijskich Aborygeni. Tam gdzie dociera jakikolwiek pionier, zanika rdzenny mieszkaniec i to bez znaczenia w jakiej części świata, a ci co biorą w tym zanikaniu czynny udział mogą liczyć na miejsce w Słowniku Biograficznym. Tak jak nijaki Gburzyński zresztą Józef.