UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

czytając te artykuły z których w kazdym zdaniu sączy sie polityka bo takie to były czasy powojenne. Pamiętam mając 84l jakie były kolejki z chlebem a najlepszy był zawsze w soboty bo ciemny była bieda Ni e było maszyn do koszenia zbóż jak i poniemieckie młockarnie gdzie znowu brakowało silników do napędu i pasów transmisyjnych. W latach 50 zebrane zborze w stertach młócono kombajnami a obsługa to wysłani pracownicy z zakładów. Na rynku na ul Żeromskiego mozna było kopic wszystko Chłopi masowo zawsze w dni targowe przywozili WOZAMI KONNYMI towary rolnicze i żywność. .Tam nie było żadnej polityki jak i MO. Nie było żadnych problemów z dostaniem pracy. działaj juz ZAMECH TABORY KOLEJOWE, EFUK, NAPR AUTOBUSÓW, ZAK. MECH ROL. I SPÓŁDZIELCZOSC

emeryt staruszek