UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Panie " historyku " ! A skąd miało być brane zboże dla wygłodniałego narodu po wojnie ? Po wojnie przez nas przegranej w dużej mierze dzięki Sanacji ! Zabito gen. Sikorskiego, stworzono nam Polskę pojałtańską, bez naszego udziału, 7 wagonów złota gdzieś " wcięło" na Zachodzie itd itp. Napłynęli repatrianci ze wschodu, byli chłopi pańszczyźniani, robole na majątkach pańskich, nie posiadający wiedzy rolniczej, zarządzania rolnictwem, tylko manualną. UNRA to śladowa pomoc i trzeba było samemu tworzyć i produkować w warunkach jakie nam stworzono. Dlatego tylko była możliwość wyżywienia ocalałego narodu, a i Pan jakoś się urodził, żyje, niemniej nadal opisuje nie obiektywną historię, czyli brednie i karmi młodzież tym fałszem. @Prezes