UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Oj jest różnica pomiędzy latami 40 i 50, a czasami obecnymi i wiele wypowiedzi przytoczonych przez Pana Śląskiego jest prawdziwych, bo w PRL-u gnębili rolników i nakładali na nich dostawy obowiązkowe czym większe gospodarstwo, tym większy odsetek dostaw na ha i tak ustalali te limity, żeby jak ktoś miał powyżej 10 ha to nic się nie opłacało robić, aby takie gospodarstwa upadły i zostały wcielone do kołchozów. Komuniści po prostu kradli plony polskim rolnikom, żeby ich zniszczyć. Chcieli zrobić tak jak w ZSRR, gdzie polityka kolektywizacji doprowadziła do głodu i do lat 60 produkcja żywności była mniejsza jak za Cara.
Zen