UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Mam pytanie i proszę o możliwie rzeczową odpowiedź. Była susza w 2018 roku i rząd przeznaczył około dwóch miliardów na odszkodowania dla rolników. Skoro rolnicy dostali pieniądze dlaczego owoce i warzywa są tak drogie??? Skoro jest mało plonów to rolnicy dostają za nie więcej, a skoro dostają więcej to dlaczego dostali odszkodowanie? To tak jakby dostali pomoc dwa razy. Gdyby wszystko obrodziło ziemniaki byłyby po np 1,50 zł i rolnik który miał 100 ton dostałby za nie 150 tys. Jeśli teraz są po 2,90 to wystarczy ze sprzeda 60 ton a do tego dostał jeszcze odszkodowanie za suszę. Wiec to miastowi płaca dwa razy- najpierw w podatkach aby budżet miał na dopłaty a później w cenach bo drogie plony.
elblagpieknemiasto