UWAGA!
[X]lub zarejestruj konto na portElu.
Hel był bez szans, ale jego zadanie było inne wiązał bardzo duże siły niemieckie i zadał im duże straty. Natomiast Warszawa miała szanse na pomoc, bo uzbrojenie już płynęło do Rumunii czołgi francuskie i samoloty Morane Saulnier, i bombowe lekkie. Poza tym ze wschodu ruszyłby kontratak tych 400 tysięcy ludzi, którzy tam stacjonowali i do Rumunii nie wycofanoby 119 samolotów tylko walczyłyby one nadal. Tak samo jak 85 tys. żołnierzy, którzy się tam ewakuowali w tym najsilniejsza polska jednostka w pełni zmotoryzowana Brygada gen Maczka. oni walczyliby nadal i mieliby oparcie i zaplecze z magazynami broni we Lwowie, Grodnie, Wilnie, lotniskami na wschodzie. Potem przyszłaby jesień i zima zła pogoda Niemcy by utknęli i musieliby podpisać pokój.
Zen