UWAGA!

[X]

Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

Nie był Żydem, tylko Polakiem rolnikiem mój dziadek. Jego ojciec też był rolnikiem. Co ty za głupoty piszesz, że technika była słaba? Polska była 1 z 7 krajów na świecie, które produkowały czołgi i samoloty, mieliśmy tyle samo patentów co Szwajcaria. Co nie gadaj głupoty to Ty piszesz. Wyprodukowaliśmy o 5500 samolotów w II RP z czego wiele na eksport w tym do USA. Weź sobie poczytaj a Polska przegrała, bo zaatakowały ją 2 największe mocarstwa i do tego Słowacja żaden kraj by się w takiej sytuacji nie obronił to tak jakby Rosja została zaatakowana przez Chiny, Niemcy i Polskę w wojnie konwencjonalnej by nie miała żadnych szans. 7TP był najlepszym czołogiem lekkim świata miał polski wynalazek peryskop odwracalny Gundlacha i silnik diesla, który do dziś jest wykorzystywany w pojazdach wojskowych. A lotnictwo latalo aż do bitwy pod Kockiem. Hitler się spieszył z atakiem, bo Polska juz się odbudowała i miala już wybudowane kompletne fabryki zbrojeniowe jak w Stalowej Woli obecne HSW gdzie robi się Rosomaki i tam właśnie miała ruszyć produkcja nowoczesnego sprzętu, jak tych dzial plot, które już zaczęto produkować (ponad 100 sztuk) a do 1940 miało być ich znacznie więcej i to utrudniłby operacje niemieckiego lotnictwa, to samo szybkostrzelny NKM 20 mm nowoczesne dzialko już zamontowane na części TKS i właśnie z takiego Roman Orlik zniszczyl kilkanaście czołgów niemieckich. Polacy zadali Niemcom duże straty i gdyby nie Atak ZSRR to bylyby one dużo dużo większe. Samych czołgów i pojazdów zniszczyli ok 1000 Niemcom. A czołgi 9TP i 14 TP czołg pływający pzinż 130, tks-d samochody pzinż 303, pzinż lux sport, motocykle sokół, karabiny ppanc UR były tak dobre, że Niemcy i Włosi ich potem uzywali, karabin smaopowtarzalny Maroszka, działo ppanc 37 mm i 47 mm pozostałe czołgi jak R-35 i H-35 też nie były złe, najgorsze były tks i RFT-17 Vickersy z działem dawały radę. A na Helu miał powatać nowoczesne system kierowania ogniem na podczerwień. A nasze prototypy samolotów jak PZl wicher, Sum, Jastrząb i jego rozwinięcie Miś. Dodatkowo Polska kupiła już kilkaset samolotów Morane saulnier we Francji, które były nowoczesne, i w W. Brytanii i łodzie torpedowe z Włoch Cant Arione, a Polski samochód CWS T1 porównywalny z Rolls Royce'em? Dlatego Hitler się spieszył, bo wiedział, że jak te nowe fabryki zaczną produkcję i będzie dużo sprzętu w Polsce, to nie będzie mógł nas pokonać. Więc nie gadaj, że przez 20 lat mieliśmy słabe osiągnięcia.

Zen